BİLGİ ve KAYIT İÇİN

BURASI DOKUZ EYLÜL KOLEJİ

Burada Her Birey Önce Bir İnci!

40 Bin M2'lik Geniş Kampüsümüz

DEK kampüsü, 40 bin m²lik arazisi üzerinde bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise binaları; spor, kültür ve sanat tesisleriyle, her yaştan öğrencinin hayvan ve doğa sevgisi ile büyüdüğü, asırlık zeytin ağaçları, palmiyeler ve çam ağaçları arasında sosyal faaliyetlerini sürdürdüğü, şehrin gürültüsünün dışında, emniyet ve güven içerisinde konumlanan bir eğitim alanıdır.

Eğlenceli Okul Hayatı

Öğrencilerin sosyal ve duygusal memnuniyeti, öğrenim performanslarını doğrudan etkileyen ögelerdir. Dokuz Eylül Koleji olarak öğretmen ve öğrenci ilişkilerinde pozitif ve cesaretlendirici bir yaklaşım benimsiyoruz.Öğrencilerimize verdiğimiz akademik eğitimin yanı sıra; çevre bilinci, hayvan sevgisi, sanatsal faaliyetler, farklı spor dalları ve sosyal kulüplerimizle zenginleştirdiğimiz okul hayatı aracılığıyla onlara toplumsal uyum becerileri ve kişisel gelişim alanı sağlıyoruz.

Fark Yaratan Kulüplerimiz

DEK'te eğitim anlayışı yalnızca dersler, sınavlar ve akademik başarıdan ibaret değildir. Her öğrencinin çağdaş yöntemlerle ilgi duyduğu alanda kendini ilerletmesi, bu doğrultuda kendisini geliştirecek deneyim ve becerileri elde etmesi hedeflenir. Okulumuzda sanattan spora, yabancı dillerden fen ve sosyal bilimlere, hobi ve yaratıcılıktan doğal yaşama pek çok farklı kategoride sosyal kulüp bulunmaktadır.

Eğitimin Her Alanında Spor

Öğrencilerimizi bilimsel ve güncel tekniklerle, sportmenlik prensipleri içerisinde rekabetçi, takım ruhu sayesinde dayanışma kültürü güçlü, sporu yaşam biçimi haline getiren gençler olarak yetiştiriyoruz. DEK’te spor etkinlikleri, doğa içindeki açık spor alanlarımızda, spor salonlarımızda ve dört mevsim kullanılabilen yarı olimpik kapalı yüzme havuzumuzda öğrencilerimizin sosyal gelişim düzeylerine ve kas yapılarına göre yaş gruplarının özellikleri baz alınarak programlanır ve DEK’te her öğrenci ilkokul kademesinde yüzmeyi öğrenir.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik

DEK’te her öğrencinin eşsiz olduğu anlayışıyla hazırlanan farklı öğrenme ortamları, tamamlayıcı ve destekleyici rehberlik çalışmaları ile zenginleştirilir.Okula yeni başlayan öğrencilerimizin tüm eğitim - öğretim yılına yayılan oryantasyon programı ile okula uyum süreçleri sağlanır.

DEK’ten haber almak İstiyorum!Ticari Elektronik İleti İznini ve Aydınlatma Metnini okudum ve izin veriyorum.