2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Başlıyor!


Değerli velimiz,

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına DEK Ailesi olarak çok büyük bir heyecanla başlıyoruz.

Özel İzmir Dokuz Eylül Koleji olarak 06.09.2021 Pazartesi günü Anaokulu , İlkokul 1. Sınıflar,2. Sınıflar,3. Sınıflar,4. Sınıflarımızda uyum haftalarının ardından tam zamanlı yüz yüze eğitimine başlıyoruz. Derslerimiz 08.50 ‘de başlayacak 16.20 de bitecektir.

 Okul servislerimiz 06.09.2021 Pazartesi günü okul çıkışında başlayacaktır. Pazartesi sabahı öğrencimiz siz değerli velilerimiz eşliğinde okula gelecektir.

09.00 okul açılış törenimiz yapılacaktır. Pandemi koşulları gereği velilerimiz tören alanına alınmayacaktır. İsteyen velilerimiz otopark alanında maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak törenimizi izleyebilirler.

 Herhangi bir nedenle okula gelemeyecek öğrencilerimizi, gelememe nedenleri ile sınıf öğretmenlerimize bildirmenizi rica ederiz.

06.09.2021 Pazartesi günü itibariyle öğrencilerimiz öğretmen eşliğinde saat 18.00 e kadar okulda velilerini bekleyebilirler. 18.00 den sonra kalacak öğrencilerimiz velilerimizi güvenlik noktasında bekleyebilirler.

Belirtilen tarihten itibaren içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kuralları çerçevesinde tüm tedbirlerimizi alarak yüz yüze eğitime başlayacağız. Bu süreçte bir aile olarak sağlıkla devam edebilmek adına biz tüm okul kadromuz olarak aşılanma sürecimizi tamamladık. Aşı konusunda tüm DEK Ailesi olarak siz değerli velilerimizin de aynı hassasiyet içerisinde olduğu biliyoruz.

Okulumuz eğitim süreci planlamasıyla ilgili bazı detaylar aşağıda bulunmaktadır. Süreç ile ilgili herhangi bir sorunuz olması durumunda bizlere her daim ulaşabilirsiniz. Sorularınız için Okul öncesi kademesi ile ilgili betul.aydar@dokuzeylulkoleji.k12.tr İlkokul kademesi 1 ve 2.sınıflarımız ile ilgili muride.gelici@dokuzeylulkoleji.k12.tr , 3 ve 4. Sınıflarımız lutfi.kol@dokuzeylulkoleji.k12.tr e-posta adreslerinden veya okul telefonlarından ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.

 1. Okulumuz temizlik ekipleri her ders ve teneffüs bitiminde kullanım alanlarının havalandırma ve temizlik işlemlerinden sorumludur ve periyodik olarak temizlik işlemleri yapılmaktadır. Dezenfeksiyon işlemleri her gün bitiminde yapılmaktadır.
 2. Öğretmen ve öğrencilerimiz için maske kullanımı zorunludur. Ancak bahçe alanında fiziksel etkinlik sırasında sağlık koşulları nedeniyle öğrencilerimizin maske takma zorunluluğu yoktur.
 3. Okulumuz hijyen devamlılığı nedeniyle velilerimiz güvenlik alanından okul içerisine alınmayacaktır. Konu ile ilgili anlayış ve desteğiniz için teşekkür ederiz. Öğrencilerimiz okul giriş ve çıkışlarında güvenlik noktasından teslim alınacaktır ve teslim edilecektir. Okul giriş ve çıkış saatlerinde sizin, çocuklarımızın ve toplumumuzun sağlığı gereği siz değerli velilerimizin de sosyal mesafe ve maske kurallarına uymalarını rica ederiz.
 4. Su matarası, maske, kalem, boya, vb. eşyaların kişisel kullanımı oldukça önemlidir. 
 5. Okul kıyafet satışlarımız okulumuzda bulunan mağazadan devam etmektedir. Yeni ürün ve eksik bedenler Eylül ayı ikinci haftasında tamamlanacaktır. Kıyafetleri tamamlanan kadar öğrencilerimiz okula serbest kıyafet ile gelebilirler. Ancak 6 Eylül Pazartesi günü resmi açılış olması nedeniyle tüm öğrencilerimizin düz beyaz t-shirt ve siyah/lacivert şort/eşofman ile gelmelerini önemle rica ederiz. Hava şartları ya da olası ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla öğrencilerimizin çantalarına yedek kıyafet koymanızı öneririz. Özellikle Beden Eğitimi ders günlerinde iki takım yedek kıyafet koymanız önemlidir.
 6. Ders programlarımız ve zaman çizelgelerimiz sizlere iletilecektir.
 7. Okulumuzda dersler 08.50’de başlar, 16.20’de sona erer. Öğrencinin devamsızlığı halinde velimizin aynı gün içinde, saat 09.00’a kadar okulumuzu arayarak telefonla ya da sınıf öğretmeni aracılığı ile okulu bilgilendirmesi gerekmektedir. Devamsızlık nedeni bildirilmeyen öğrenci velileri 09.30 itibariyle ilgili kademe Müdür Yardımcıları tarafından aranır.
 8. Sabah ilk derse geç kalan öğrenciler 09.10 a kadar kademe Müdür Yardımcısından ‘Geç Kağıdı’ alarak sınıfına girebilirler. 09.10 dan sonra gelen öğrenciler derse alınmayacak olup Rehberlik biriminde bekleyeceklerdir. Öğrencilerin sorumluluğu ders başlangıç saatinde sınıfta hazır olmalarıdır. Derse geç kalan öğrenciler öğretmenleri tarafından sınıf defterine "geç" yazılırlar.
 9. Okula devam ederken önemli bir sebepten dolayı okuldan erken alınmak istenen öğrenci için, veli ilgili kademe Müdür Yardımcısından bir izin belgesi alarak bu belgenin bir kopyasını güvenliğe teslim etmek zorundadır. Bu işlem okul içerisinde ve dışında öğrencilerimizin güvenliğinin takibi ve sağlamlığı için çok önemlidir.
 10. Yerleşkemizde okul saatleri içinde cep telefonu, akıllı saat, vb. teknolojik aletlerin kullanımı yasaktır. Öğrencilerimiz ilk derse girdiğinde teknolojik aletini sınıf ders öğretmene teslim eder. Gün boyunca ilgili kademe Müdür Yardımcısının dolabında kilitli bir şekilde muhafaza edilecek olan teknolojik aletler gün bitiminde öğrencilere teslim edilir. Fotoğraf makinesi, ses kayıt cihazı, kamera gibi araç ve gereçler okula getirilemez ancak öğrenci ders materyali olarak getirmek zorundaysa ilgili birim yöneticisine ders dışında teslim etmek zorundadır.
 11. Okulumuz içerisinde bulunan revirimizde gün boyu bir hemşire bulunmaktadır. Revir hemşiresi tarafından tüm öğrencilerimizin sağlık durumları ile ilgili bilgilerin bulunduğu fişler tutulmaktadır. Çocuklarımızın karşılaştığı herhangi bir sağlık problemi ya da en ufak bir yaralanmaya dahi okul revirimizde hemşire tarafından müdahale yapılmaktadır.
 • Kendini iyi hissetmeyen öğrencilerimiz öncelikle durumunu öğretmenine bildirir. Öğretmeni gerekli görürse, öğrenciyi izin kâğıdı alması için ilgili birim yöneticisine yönlendirir.
 • Öğrenci revire izin kâğıdı ile gider.
 • Hemşirenin öğrencinin durumunu ciddi bulması halinde veliye bilgi verilerek öğrenci eve gönderilebilir.

 

Kısa ya da uzun süreli olarak kullanılacak ilaçlar için mutlaka okula reçete ya da veli ilaç kullanım izin dilekçesinin fakslanması gerekmektedir. Veli izin dilekçesinde;

 • İlacın ne amaçla alındığı
 • Ne kadar süre kullanılacağı
 • Ne dozda kullanılacağı açıklıkla belirtilmelidir.

Revir personeli tarafından bir uzman hekim görüşü alınması gerektiğinde aileler ile bağlantı kurulur ve velinin okula kadar gelememesi durumunda öğrenci ambulans ya da problemin niteliğine göre okul tarafından sağlanacak bir araç ile belirtilen bir hastaneye götürülür. Hastanede velisine teslim edilen öğrencinin andan sonraki durumu aile tarafından izlenir.

 1. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı kitap ve kırtasiye satışları okulumuz cam kütüphanesinde devam etmektedir. Akademik süreçlerimize de başlıyor olmamız gereği ile kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarının tamamlanmasını rica ederiz. Tüm sınıflarımızda kullanılacak Morpa Kampüs şifreleri 6-11 Eylül haftası öğrenci ve velilerimizle paylaşılacaktır.
 2. Okulumuzda üç öğün yemek verilecektir. Kahvaltı ilk ders bitimine, öğle yemeği 12.00, ikindi kahvaltısı ise 7.ders bitimine planlanmıştır. Yemek listesi öğretmenlerimiz tarafından sizlere iletilecektir. Pandemi koşulları gereği evden herhangi bir yiyecek getirilmemesini önemle rica ederiz. Kantinimiz okul saatleri boyunca açık olacaktır.
 3. 06.09.2021 tarihinden itibaren 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı itibari ile Özseçkin Group tarafından servis oluşumu planlanmıştır. Pazartesi okul çıkışı ile servislerimiz öğrencilerimiz taşımaya başlayacaktır.

 

 

DEK Ailesi olarak 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılının sağlıkla, huzurla, başarıyla ve öğrenci ve öğretmenlerimiz ile birlikte dolu dolu yüz yüze eğitimle geçmesini dileriz…

 

                                                                                              Özel İzmir Dokuz Eylül Koleji

Anaokulu & İlkokul Müdürlüğü

Kalitemiz tescillendi!✔️


Ortaokul öğrencilerimiz ve öğretmenimiz Duygu Kaya'nın girişimleriyle Physical Education and STEM konulu projemiz ile eTwinning Projesi kapsamında kalite etiketi kazandık!

Uluslararası Mizyal Art Resim Yarışması'nda Derece!


Sura Yaşa
Sura Yaşa

 

H. Kübra MARAŞLI
H. Kübra MARAŞLI

 

 

Uluslararası Mizyal Art Resim Yarışması'nda öğrencilerimiz Sura Yaşa altın, Hatice Kübra Maraşlı ise bronz madalya kazandı. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması


3. Sınıf öğrencilerimiz Ozan Yiğit Öztürk, Ege Berke Batdal ve 5. Sınıf öğrencimiz Reşit Alp Öksüz, Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması'nda finalde! Öğrencilerimize başarılar diliyoruz!

DEK


İzmir’ in en yeşil kampüsü Dokuz Eylül Koleji – Gaziemir kampüsünde eğlence dolu yaz okulu 2 Ağustos ta başlıyor! 6-13 yaş aralığında, uygun seviye gruplarında; Yüzme, sörf, cimnastik, temel hareket becerileri, capoeira, okçuluk ve satranç dersleriyle spor dolu; Görsel sanatlar, seramik, tasarım, müzik ve drama atölyeleriyle sanat dolu; Lego – Robotik ve bilişim teknolojileri dersleriyle teknoloji dolu; İngilizce, hızlı okuma, deney ve bilim dersleriyle akademik destek dolu bir yaz için, DEK sizleri bekliyor.

 

Dokuz Eylül Koleji – Gaziemir kampüsünde eğlence dolu yaz okulu 2 Ağustos ta başlıyor!
6-13 yaş aralığında, uygun  seviye gruplarında;
Yüzme, sörf, cimnastik, temel hareket becerileri, capoeira,  okçuluk ve satranç dersleriyle spor dolu;
Görsel sanatlar, seramik, tasarım, müzik ve drama atölyeleriyle sanat dolu;
Lego – Robotik ve bilişim teknolojileri dersleriyle teknoloji dolu;
İngilizce, hızlı okuma, deney ve bilim dersleriyle akademik destek dolu bir yaz için, DEK sizleri bekliyor.

Başarıya Destek, Bir DEK Geleneğidir!


LGS puanınızı yüzde yüze varan burslarımızla destekliyoruz!

 

DEK Telafi Yaz Programı Başlıyor!☀️


Eğlenerek öğrenmeye devam edeceğimiz; sanat, spor ve teknoloji dolu bir yaz bizi bekliyor. 1, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıflara özel gerçekleştirilecek ilk dönem yaz programımız 21 Haziran'da! Detaylı bilgi edinmek için: 0232 274 30 30.

 

DEK Lise Öğrencilerine TEMA’dan Sıfır Atık ve Çevre Koruma Eğitimi


TEMA Vakfı çalışmalarını 81 ilde, 900 bini aşkın gönüllünün desteğiyle sürdüren bir kuruluştur. “Doğal varlıkları korumak için daha yapacak çok işimiz, gidecek çok yolumuz var. Yaparız, yeter ki gönüller bir olsun!” düşüncesiyle hareket eden TEMA’nın doğaya #GönlünüVer kampanyasına DEK Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri Coğrafya öğretmenleri Jülide Gizem Aşkale liderliğinde destek oldu.

Kampanya dahilinde okulumuzda ağırladığımız TEMA Konak Bölge Sorumlusu Murat Çıtır’ın verdiği eğitimle 12. sınıf öğrencilerimiz sıfır atık ve çevre koruma konularında bilinçlendi.

DEK İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 18 Mart Törenine Ev Sahipliği Yaptı


Dokuz Eylül Koleji olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni programı kapsamında, Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni konferans salonumuzda ağırladık.
Gaziemir Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Gaziemir devlet erkânı ve protokolü, özel ve resmi okul yöneticilerinin katılım gösterdiği törenin ev sahipliğini yapmaktan ötürü mutluluk duyuyoruz.

DEK Yüzücüleri Milli Takım Seçmelerinde


19 – 21 Mart tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmesi’ne katılan DEK Yüzme Takımı’ndan öğrencilerimiz Emre Akar, Ege Kaya, Azra Akı, Alptuğ Aşnaz’ı ve antrenörleri Altay Oygüç ve Ecem Oygüç’ü tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

 

DEK ‘Okulum Temiz Belgesi’ Almaya Hak Kazandı


Dokuz Eylül Koleji Türk Standartları Enstitüsü’nün 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı'nın şartlarını yerine getirerek 'Okulum Temiz' belgesi almaya hak kazanmıştır. Pandemi süresince tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve çalışanların sağlıklı günler geçirmesi dileğiyle.

 

 

Erken Kayıt Görüşmeleri Başladı


Tüm sınıf kademelerine yönelik 2021–2022 yılı erken kayıt görüşmelerimiz başlamıştır. Belirlenen kontenjanlar hızla dolmaktadır. Başvuru yapmak, görüşme randevusu almak ve detaylı bilgi edinmek için: 0 232 274 30 30.

Öğrencimiz Azra Akı Yüzme Milli Takımı’nda


2020 yılı Şubat ayında yapılan seçme müsabakalarında milli takıma girme başarısı gösteren Azra Akı, bu yıl 18 - 21 Şubat tarihlerinde 2.si düzenlenen Uluslararası Turkcell Edirne Kupası Yüzme Müsabakası’nda antrenörlerimizden Ecem ve Altay Oygüç ile ülkemizi temsil etti. Kendisini ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ada Acaroğlu'ndan Türkiye Birinciliği


Fransızca Öğretmenleri Derneği ve Özel Tevfik Fikret Okulları tarafından düzenlenen “Les profs de Français, j’adore!” adlı ulusal yarışmada 2. sınıf öğrencimiz Ada Acaroğlu Türkiye 1.si olmuştur. Öğrencimizin başarısını tebrik ederiz.

 

DEK Anaokulu renklerine kavuştu!


DEK Anaokulu 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime başladı. Pandemi koşullarına uygun olarak tasarlanan ders programları ve 40.000 m²'lik kampüs içinde yer alan açık hava derslikleri ile eğitim süreci devam ediyor. Detaylı bilgi için Anaokulu sayfamızı ziyaret edebilir, görüşme randevusu almak için Görüşme Talebi formumuzu doldurabilirsiniz.

 

DEK’ten haber almak İstiyorum!Ticari Elektronik İleti İznini ve Aydınlatma Metnini okudum ve izin veriyorum.