LGS BAŞARINIZI ÖDÜLLENDİRİYORUZ!


DEK


DEK'te Erken Kayıt Zamanı!

Bilinçli ve güler yüzlü eğitimcilerimizle tanışmak için yerinizi erkenden alın.

Dokuz Eylül Koleji olarak eğitim programlarımızla öğrencilerimizi
geleceğe eksiksiz hazırlıyor, eğitim hayatları boyunca karşılarına çıkabilecek her bir aşama için
akademik başarılarını da en üst seviyeye taşıyoruz.

Erken kayıt ayrıcalıkları için ☎ 0232 274 30 30

Detaylar için sizleri okulumuza bekliyoruz.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI


Okulumuzu coşku sardı!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını neşe ile kutladı. 
Ey yükselen yeni nesil! istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

 

9 EYLÜL İZMİR'İN KURTULUŞUNUN 100. YILI KUTLU OLSUN!


9 EYLÜL İZMİR'İN KURTULUŞUNUN 100. YILI KUTLU OLSUN!

9 Eylül İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl kutlamalarında Dokuz Eylül Koleji olarak yerimizi aldık. Okulumuzda öğrencilerimizle bu anlamlı günü gösteri ve etkinliklerimiz ile kutladık. Hem İzmir'imizin kurtuluşu hem de okulumuzun kuruluş yıl dönümü bir kez daha kutlu olsun!

Ne Mutlu Türküm Diyene ! ????????

ANADOLU VE FEN LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİMİZ


ANADOLU VE FEN LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİMİZ

Sevgili öğrencilerimiz, bugün hepiniz yeni bir hayatın başlangıcındasınız. Yeni arkadaşlıklar, yeni bir ortam ve yepyeni alışkanlıklar edineceğiniz farklı bir yaşama başlamak üzeresiniz.Bu yeni hayatın temelini hep birlikte senelerce çalışarak attınız ve kazandınız. Hak ettiğiniz bu başarılar için DEK Ailesi olarak söyleyeceğimiz tek bir şey var. Hepinizle GURUR duyuyoruz.

 

 

 

 

 

ORTAOKUL MEZUNİYET TÖRENİMİZ


ORTAOKUL MEZUNİYET TÖRENİMİZ

Sevgili öğrencilerimiz, ortaokulun son gününde güzelliklerle karşılaşacağınızı umduğumuz yeni bir geleceğin başındasınız. Uzun zamandır bu anı beklediniz ve başardınız. Dokuz Eylül Koleji olarak hepinizle gurur duyuyoruz ve yolun başından sonuna kadar her zaman sizlerin yanında olan öğretmenlerimize, velilerimize çok teşekkür ediyoruz.

İLKOKUL MEZUNİYET TÖRENİMİZ


İLKOKUL MEZUNİYET TÖRENİMİZ

Sevgili ilkokul öğrencilerimiz, hep birlikte güzel bir gelecek için çalıştık ve şimdi tam da yeni bir başlangıcın eşiğindeyiz. Dokuz Eylül Koleji olarak yeniliklerin öğrencilerimize başarı getirmesini temenni ediyor ve çocuklarımızın bu özel gününde yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

 

ANAOKULU MEZUNİYET TÖRENİMİZ


ANAOKULU MEZUNİYET TÖRENİMİZ

Okul öncesi eğitimlerini tamamlayan minik anaokulu öğrencilerimize, sergiledikleri örnek davranıştan dolayı teşekkür eder,Dokuz Eylül Koleji olarak bundan sonraki okul hayatlarında başarılar dileriz.

 

1. SINIF OKUMA BAYRAMI


ARTIK OKUYORUM !

Hayatı öğrenmek için en iyi araç okumaktır. Sınıf öğretmenleri ile birlikte çok çalışan miniklerimiz , okuma ve yazmayı başarı ile tamamladılar. DEK Ailesi olarak başarılarının da onlarla birlikte büyümesini diliyoruz ve çocuklarımızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. 

 

DEKFEST Bahar Festivali


Sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlemiş olduğumuz DEK Bahar Festivali'nde her yaştan misafirimizin çocuklarıyla katılabildiği oyunlar, en sonunda izleyenlerin de şovun bir parçası olduğu profesyonel dans gösterisi , Masterchef yarışmacılarından @safanurbol 'un öncülüğünde hazırladığımız enfes tatlılar, izleyenleri şaşırtan sihirbaz gösterisi ve festivalin ritmini belirleyen DJ Performansı sayesinde DEK Ailesi olarak bizler ve tüm katılımcılarımız bitmesini istemediğimiz bir gün geçirdik. 

DEKFEST'in neşesi olan herkese çok teşekkür ederiz.

 

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN !


18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ


18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında öğrencilerimizle konferans salonunda etkinlikler gerçekleştirdik. 
Öğrencilerimize ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

DEK


 

Türkiye Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Genç Kızlar A Kategorisi Basketbol Türkiye Şampiyonası müsabakalarında 2021-2022 İzmir Şampiyonluğu,
bölge 2. ligi ve Türkiye yarı finallerinde İzmir’i temsil etme başarısı göstermistir.

Dek Gençlik ve Spor Kulübü


 

 

 

24-28 ve 29-30 Aralık tarihleri arasında yapılan Türkiye Kısa Kulvar Yıldız/Genç/Açık Yaş Şampiyonası ve Milli Takım Seçmesi Müsabakalarına değerli sporcularımız Azra Akı, Ege Kaya, Emre Akar ile katıldık. Kulübümüzü en iyi şekilde temsil eden sporcularımızı kutluyor, antrenörlerimize başarılar diliyoruz.

Azra Akı;
1500 Serbest Türkiye Şampiyonu
800 Serbest Türkiye 5.
400 Serbest Türkiye 2.
200 Serbest Türkiye 5.

Ege Kaya;
200 Karışık Best Time
400 Karışık Best Time
100 Kelebek TOHM Barajı ve Best Time
200 Kelebek Best Time

Emre Akar;
50 Serbest Best Time
100 Serbest Best Time
50 Kurbağa Best Time
100 Kurbağa Best Time

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Başlıyor!


Değerli velimiz,

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına DEK Ailesi olarak çok büyük bir heyecanla başlıyoruz.

Özel İzmir Dokuz Eylül Koleji olarak 06.09.2021 Pazartesi günü Anaokulu , İlkokul 1. Sınıflar,2. Sınıflar,3. Sınıflar,4. Sınıflarımızda uyum haftalarının ardından tam zamanlı yüz yüze eğitimine başlıyoruz. Derslerimiz 08.50 ‘de başlayacak 16.20 de bitecektir.

 Okul servislerimiz 06.09.2021 Pazartesi günü okul çıkışında başlayacaktır. Pazartesi sabahı öğrencimiz siz değerli velilerimiz eşliğinde okula gelecektir.

09.00 okul açılış törenimiz yapılacaktır. Pandemi koşulları gereği velilerimiz tören alanına alınmayacaktır. İsteyen velilerimiz otopark alanında maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak törenimizi izleyebilirler.

 Herhangi bir nedenle okula gelemeyecek öğrencilerimizi, gelememe nedenleri ile sınıf öğretmenlerimize bildirmenizi rica ederiz.

06.09.2021 Pazartesi günü itibariyle öğrencilerimiz öğretmen eşliğinde saat 18.00 e kadar okulda velilerini bekleyebilirler. 18.00 den sonra kalacak öğrencilerimiz velilerimizi güvenlik noktasında bekleyebilirler.

Belirtilen tarihten itibaren içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kuralları çerçevesinde tüm tedbirlerimizi alarak yüz yüze eğitime başlayacağız. Bu süreçte bir aile olarak sağlıkla devam edebilmek adına biz tüm okul kadromuz olarak aşılanma sürecimizi tamamladık. Aşı konusunda tüm DEK Ailesi olarak siz değerli velilerimizin de aynı hassasiyet içerisinde olduğu biliyoruz.

Okulumuz eğitim süreci planlamasıyla ilgili bazı detaylar aşağıda bulunmaktadır. Süreç ile ilgili herhangi bir sorunuz olması durumunda bizlere her daim ulaşabilirsiniz. Sorularınız için Okul öncesi kademesi ile ilgili betul.aydar@dokuzeylulkoleji.k12.tr İlkokul kademesi 1 ve 2.sınıflarımız ile ilgili muride.gelici@dokuzeylulkoleji.k12.tr , 3 ve 4. Sınıflarımız lutfi.kol@dokuzeylulkoleji.k12.tr e-posta adreslerinden veya okul telefonlarından ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.

 1. Okulumuz temizlik ekipleri her ders ve teneffüs bitiminde kullanım alanlarının havalandırma ve temizlik işlemlerinden sorumludur ve periyodik olarak temizlik işlemleri yapılmaktadır. Dezenfeksiyon işlemleri her gün bitiminde yapılmaktadır.
 2. Öğretmen ve öğrencilerimiz için maske kullanımı zorunludur. Ancak bahçe alanında fiziksel etkinlik sırasında sağlık koşulları nedeniyle öğrencilerimizin maske takma zorunluluğu yoktur.
 3. Okulumuz hijyen devamlılığı nedeniyle velilerimiz güvenlik alanından okul içerisine alınmayacaktır. Konu ile ilgili anlayış ve desteğiniz için teşekkür ederiz. Öğrencilerimiz okul giriş ve çıkışlarında güvenlik noktasından teslim alınacaktır ve teslim edilecektir. Okul giriş ve çıkış saatlerinde sizin, çocuklarımızın ve toplumumuzun sağlığı gereği siz değerli velilerimizin de sosyal mesafe ve maske kurallarına uymalarını rica ederiz.
 4. Su matarası, maske, kalem, boya, vb. eşyaların kişisel kullanımı oldukça önemlidir. 
 5. Okul kıyafet satışlarımız okulumuzda bulunan mağazadan devam etmektedir. Yeni ürün ve eksik bedenler Eylül ayı ikinci haftasında tamamlanacaktır. Kıyafetleri tamamlanan kadar öğrencilerimiz okula serbest kıyafet ile gelebilirler. Ancak 6 Eylül Pazartesi günü resmi açılış olması nedeniyle tüm öğrencilerimizin düz beyaz t-shirt ve siyah/lacivert şort/eşofman ile gelmelerini önemle rica ederiz. Hava şartları ya da olası ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla öğrencilerimizin çantalarına yedek kıyafet koymanızı öneririz. Özellikle Beden Eğitimi ders günlerinde iki takım yedek kıyafet koymanız önemlidir.
 6. Ders programlarımız ve zaman çizelgelerimiz sizlere iletilecektir.
 7. Okulumuzda dersler 08.50’de başlar, 16.20’de sona erer. Öğrencinin devamsızlığı halinde velimizin aynı gün içinde, saat 09.00’a kadar okulumuzu arayarak telefonla ya da sınıf öğretmeni aracılığı ile okulu bilgilendirmesi gerekmektedir. Devamsızlık nedeni bildirilmeyen öğrenci velileri 09.30 itibariyle ilgili kademe Müdür Yardımcıları tarafından aranır.
 8. Sabah ilk derse geç kalan öğrenciler 09.10 a kadar kademe Müdür Yardımcısından ‘Geç Kağıdı’ alarak sınıfına girebilirler. 09.10 dan sonra gelen öğrenciler derse alınmayacak olup Rehberlik biriminde bekleyeceklerdir. Öğrencilerin sorumluluğu ders başlangıç saatinde sınıfta hazır olmalarıdır. Derse geç kalan öğrenciler öğretmenleri tarafından sınıf defterine "geç" yazılırlar.
 9. Okula devam ederken önemli bir sebepten dolayı okuldan erken alınmak istenen öğrenci için, veli ilgili kademe Müdür Yardımcısından bir izin belgesi alarak bu belgenin bir kopyasını güvenliğe teslim etmek zorundadır. Bu işlem okul içerisinde ve dışında öğrencilerimizin güvenliğinin takibi ve sağlamlığı için çok önemlidir.
 10. Yerleşkemizde okul saatleri içinde cep telefonu, akıllı saat, vb. teknolojik aletlerin kullanımı yasaktır. Öğrencilerimiz ilk derse girdiğinde teknolojik aletini sınıf ders öğretmene teslim eder. Gün boyunca ilgili kademe Müdür Yardımcısının dolabında kilitli bir şekilde muhafaza edilecek olan teknolojik aletler gün bitiminde öğrencilere teslim edilir. Fotoğraf makinesi, ses kayıt cihazı, kamera gibi araç ve gereçler okula getirilemez ancak öğrenci ders materyali olarak getirmek zorundaysa ilgili birim yöneticisine ders dışında teslim etmek zorundadır.
 11. Okulumuz içerisinde bulunan revirimizde gün boyu bir hemşire bulunmaktadır. Revir hemşiresi tarafından tüm öğrencilerimizin sağlık durumları ile ilgili bilgilerin bulunduğu fişler tutulmaktadır. Çocuklarımızın karşılaştığı herhangi bir sağlık problemi ya da en ufak bir yaralanmaya dahi okul revirimizde hemşire tarafından müdahale yapılmaktadır.
 • Kendini iyi hissetmeyen öğrencilerimiz öncelikle durumunu öğretmenine bildirir. Öğretmeni gerekli görürse, öğrenciyi izin kâğıdı alması için ilgili birim yöneticisine yönlendirir.
 • Öğrenci revire izin kâğıdı ile gider.
 • Hemşirenin öğrencinin durumunu ciddi bulması halinde veliye bilgi verilerek öğrenci eve gönderilebilir.

 

Kısa ya da uzun süreli olarak kullanılacak ilaçlar için mutlaka okula reçete ya da veli ilaç kullanım izin dilekçesinin fakslanması gerekmektedir. Veli izin dilekçesinde;

 • İlacın ne amaçla alındığı
 • Ne kadar süre kullanılacağı
 • Ne dozda kullanılacağı açıklıkla belirtilmelidir.

Revir personeli tarafından bir uzman hekim görüşü alınması gerektiğinde aileler ile bağlantı kurulur ve velinin okula kadar gelememesi durumunda öğrenci ambulans ya da problemin niteliğine göre okul tarafından sağlanacak bir araç ile belirtilen bir hastaneye götürülür. Hastanede velisine teslim edilen öğrencinin andan sonraki durumu aile tarafından izlenir.

 1. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı kitap ve kırtasiye satışları okulumuz cam kütüphanesinde devam etmektedir. Akademik süreçlerimize de başlıyor olmamız gereği ile kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarının tamamlanmasını rica ederiz. Tüm sınıflarımızda kullanılacak Morpa Kampüs şifreleri 6-11 Eylül haftası öğrenci ve velilerimizle paylaşılacaktır.
 2. Okulumuzda üç öğün yemek verilecektir. Kahvaltı ilk ders bitimine, öğle yemeği 12.00, ikindi kahvaltısı ise 7.ders bitimine planlanmıştır. Yemek listesi öğretmenlerimiz tarafından sizlere iletilecektir. Pandemi koşulları gereği evden herhangi bir yiyecek getirilmemesini önemle rica ederiz. Kantinimiz okul saatleri boyunca açık olacaktır.
 3. 06.09.2021 tarihinden itibaren 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı itibari ile Özseçkin Group tarafından servis oluşumu planlanmıştır. Pazartesi okul çıkışı ile servislerimiz öğrencilerimiz taşımaya başlayacaktır.

 

 

DEK Ailesi olarak 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılının sağlıkla, huzurla, başarıyla ve öğrenci ve öğretmenlerimiz ile birlikte dolu dolu yüz yüze eğitimle geçmesini dileriz…

 

                                                                                              Özel İzmir Dokuz Eylül Koleji

Anaokulu & İlkokul Müdürlüğü

Kalitemiz tescillendi!✔️


Ortaokul öğrencilerimiz ve öğretmenimiz Duygu Kaya'nın girişimleriyle Physical Education and STEM konulu projemiz ile eTwinning Projesi kapsamında kalite etiketi kazandık!

Uluslararası Mizyal Art Resim Yarışması


Sura Yaşa
Sura Yaşa

 

H. Kübra MARAŞLI
H. Kübra MARAŞLI

 

 

Uluslararası Mizyal Art Resim Yarışması'nda öğrencilerimiz Sura Yaşa altın, Hatice Kübra Maraşlı ise bronz madalya kazandı. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

DEK Yüzücüleri Milli Takım Seçmelerinde


19 – 21 Mart tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmesi’ne katılan DEK Yüzme Takımı’ndan öğrencilerimiz Emre Akar, Ege Kaya, Azra Akı, Alptuğ Aşnaz’ı ve antrenörleri Altay Oygüç ve Ecem Oygüç’ü tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

 

DEK ‘Okulum Temiz Belgesi’ Almaya Hak Kazandı


Dokuz Eylül Koleji Türk Standartları Enstitüsü’nün 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı'nın şartlarını yerine getirerek 'Okulum Temiz' belgesi almaya hak kazanmıştır. Pandemi süresince tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve çalışanların sağlıklı günler geçirmesi dileğiyle.

 

 

Kayıt Görüşmeleri Devam Etmektedir.


Tüm sınıf kademelerine yönelik 2022–2023 yılı kayıt görüşmelerimiz devam etmektedir. Belirlenen kontenjanlar hızla dolmaktadır. Başvuru yapmak, görüşme randevusu almak ve detaylı bilgi edinmek için: 0 232 274 30 30.

Ada Acaroğlu'ndan Türkiye Birinciliği


Fransızca Öğretmenleri Derneği ve Özel Tevfik Fikret Okulları tarafından düzenlenen “Les profs de Français, j’adore!” adlı ulusal yarışmada 2. sınıf öğrencimiz Ada Acaroğlu Türkiye 1.si olmuştur. Öğrencimizin başarısını tebrik ederiz.

 

DEK’ten haber almak İstiyorum!Ticari Elektronik İleti İznini ve Aydınlatma Metnini okudum ve izin veriyorum.