360° Kampüs Turu

Sıkça Sorulan Sorular

Dokuz Eylül Koleji’nde Türkçe ve İngilizce olarak çift dilde eğitim verilmektedir. Her iki dilde eğitim verilen ders sayısı 7’dir.

Çift dilde eğitim müfredatta belirlenen derslerin hem Türkçe hem de İngilizce olarak verildiği, öğrencinin hem kendi dilini kusursuzca kullanmasını hem de yabancı dil yetkinliğini en üst seviyeye taşımayı hedefleyen bir sistemdir. Dokuz Eylül Koleji’nde Sosyal Bilimler, Hayat Bilgisi, Matematik, Resim, Müzik, Merak Duvarı ve Bilişim derslerinin içerikleri bu sisteme göre tasarlanmıştır.

Türkçe ve İngilizce olan çift dilli eğitim yanı sıra, öğrenciler kademelerine göre belirlenen eğitim müfredatları doğrultusunda Fransızca, Almanca, Rusça ve Çince yabancı dil seçeneklerinden istedikleri üzerine eğitim alabilirler.

Dokuz Eylül Koleji’nde sınıflar genelde 18 öğrencinin altında tutulur.

4, 5 ve 6 yaşlarındaki öğrencilerimiz Anaokulu kadememize kaydolabilirler.

Henüz aktif olarak yalnızca Gaziemir Kampüsü’nde eğitim veren Dokuz Eylül Koleji, yakın gelecekte farklı konumlarda da eğitim – öğretim hizmeti vermeye başlayacaktır.

2021 – 2022 eğitim öğretim yılına yönelik Kabul ve Bursluluk Sınavı’nın 10 - 11 Mart tarihlerinde yapılması planlanmaktadır. Son başvuru tarihi 7 Mart 2020, saat 20.00'dir. Pandemi koşullarına bağlı olarak, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmeleri doğrultusunda gerçekleşecek sınavla ilgili gelişmeleri web sitemizden ve sosyal medya platformlarımızdan takip edebilirsiniz.

2021 – 2022 eğitim öğretim yılı için erken kayıt dönemi yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için 10 Şubat - 31 Mayıs, kaydını yenileyecek DEK öğrencileri için ise 10 Şubat - 31 Mart tarihleri arasındadır. Kayıt dönemi her yıl Temmuz sonunda sona ermektedir. Kayıt dönemlerine dair tarih, şartlar ve gelişmelerle ilgili haberleri web sitemizden ve sosyal medya platformlarımızdan takip edebilirsiniz.

Okul, yemek ve servis ücretleri ayrı ayrı hesaplanmaktadır. Okul ücretini peşin veya taksitle ödemek mümkündür. Taksit seçeneğinin seçilmesi halinde kredi kartı veya kredili mevduat hesabı yoluyla 9 eşit taksite kadar tahsil edilmektedir. Peşin, 4 taksit, 7 taksit ve 9 taksit seçenekleriyle ödemeler yapılabilir. Öğrenim ücreti yıllık olarak tespit edilmektedir. Detaylı bilgi için Okul Ücreti ve Burs Olanakları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Resmi makamların izin verdiği zaman ve ölçüde yüz yüze eğitim yürütülmektedir. Yüz yüze eğitim yapılamayan durumlarda uzaktan eğitim teknolojisi ile devam edilmektedir. Dokuz Eylül Koleji teknolojik altyapısı ve uzaktan eğitime uygun olarak geliştirdiği içerikleriyle öğrencilerin akademik kazanımlarının tam olmasına büyük önem vermektedir. Öğrenci ve velilerimizin uzaktan eğitim memnuniyeti oldukça yüksektir. Pandeminin bir süre daha devam edebileceği ihtimalini de göz önünde tutarak her kademede yeni program içerikleri oluşturulmakta ve teknolojik iyileştirmeler yoluyla öğrencilerimizin pandemi sonrası döneme hazırlanması sağlanmaktadır.

Okulumuz öğrencilerine ve farklı okullardan öğrencilere yönelik olarak tasarlanan Yaz Okulu Programı Haziran ayı ortasında başlar ve Ağustos ayı sonuna kadar 2 haftalık dönemler halinde devam eder.

Öğrencilere hitap eden spor, sanat, bilim ve kültür aktiviteleriyle oluşturulan programda katılımcılar hem okulumuzun en donanımlı öğretmenlerinden hem de dışarıdan katılan uzman öğretmenlerden yararlanma fırsatına sahip olurlar. Yaz okulumuz anaokulundan lise sona kadar tüm eğitim kademelerine açıktır.

Bunun yanı sıra aynı tarihlerde 3 haftalık dönemler şeklinde düzenlenen Yaz Akademisi Programı ortaokul 8. sınıf ve lise 11. - 12. sınıflara geçen öğrenciler için akademik ağırlıklı olarak tasarlanmıştır. Fen, Matematik ve Edebiyat alanlarında tasarlanan özel eğitim programında sınavlara hazırlık, sınav başarısı ve kendi eksiklerini tanımaya yönelik pek çok ek uygulamayla öğrenciler bir sonraki akademik dönemin sınavlarına önden hazırlanırlar.

DEK’ten haber almak İstiyorum!Ticari Elektronik İleti İznini ve Aydınlatma Metnini okudum ve izin veriyorum.